האם המידות מדויקות בהדפסת מתכת בתלת מימד?

(Direct Melting Laser Sintering) DMLS ו SLM (Selected Laser Melting) הם תהליכים המבוססים על אבקה וחימום שלה באמצעות לייזר לטמפ' גבוהה. DMLS עובר בסיום הבנייה תהליך סינטור, ו- SLM עובר תהליך התכה בכל שכבה.

לכל אחד מן התהליכים הללו יש השפעה על מידות החלק (התכווצות והתפשטות) ועל עיוותים.

ב DMLS האבקה, שכוללת בתוכה מתכת וביינדרים, מחוממת באמצעות לייזר יחיד או מספר לייזרים, לטמפרטורה גבוהה, מתחת לטמפרטורת ההתכה. בשלב זה המוצר שנבנה הוא בעל חוזק מכני נמוך. לאחר שנבנה החלק עובר תהליך סינטור (Sintering) בו מסולקים הבינדרים בתהליך דיפוזיה, והמתכת מתחברת למיקשה אחת ומגיעה לחוזק מלא.

ב SLM האבקה היא אבקת מתכת נקייה שמחוממת באמצעות הלייזר לטמפרטורת ההתכה של המתכת. הבניה נעשית שכבה על גבי שכבה באמצעות ההתכה.

אחרי כל אחד מן התהליכים עובר החלק תהליך של שחרור מאמצים תרמי.

כאמור, במהלך הייצור עובר הפריט מספר תהליכים תרמיים. בתחילה החימום באמצעות הלייזר, אח"כ הסינטור ולבסוף ההרפייה. מידת ההשפעה על המידות ועל העיוותים תלויה בגיאומטריה של החלק, בעוביי הדופן וכמובן בסוג המתכת.

על מנת לעמוד בגיאומטריה ובמידות המדויקות, חשוב שההדפסה תיעשה במכונה מדוייקת ועל ידי מפעל בעל ידע ונסיון מוכחים בייצור ב DMLS.

ניתן לשלוט בדיוקים ובטיב השטח ע"י פרמטרים שונים, כגון עובי השכבה. במקרים בהם יש צורך בדיוקים או בטיב שטח טובים יותר יש צורך לעשות עיבוד משלים ב CNC במקומות החשובים (שטחי אטימה, קדחים למיסבים וכו').

תודה רבה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
נחזור אליך תוך זמן קצר.