התורה על רגל אחת – ההבדל בין CNC להדפסה בתלת מימד

זוהי התכתבות ביני לבין לקוח פוטנציאלי שלא הכיר את נושא התלת מימד. השאלות שנשאלתי היו מאד כלליות ומופשטות, אבל רציתי לתת לו להרגיש את הטעם על קצה קצהו של המזלג. אני מקווה שהצלחתי.

ההבדל בין CNC להדפסה

ב CNC אתה לוקח חומר מלא ומייצר ממנו את הגיאומטריה הדרושה על ידי הסרת חומר בעיבוד שבבי. זהו תהליך שנקרא Subtractive Manufacturing. בתהליך ההדפסה התלת מימדית אתה בונה את המוצר שכבה על גבי שכבה עד שאתה מגיע לגיאומטריה ולמידות שאתה רוצה. התהליך נקרא Additive Manufacturing.

למה הדבר דומה?

לו היית מדפיס במדפסת הביתית שלך טבעת, ולאחר ההדפסה הייתה מדפיס עליה עוד טבעת ועוד ועוד, למעשה היית מקבל בסופו של עניין צינור. גובה הצינור הוא תוצאה של כמות השכבות והעובי שלהן.

זו התורה על רגל אחת.

מכיוון שאתה יכול להדפיס כל שכבה בכל צורה שתבחר, אתה יכול ליצר בהדפסה תלת מימדית כמעט כל גיאומטריה מרחבית שתבחר, גם כאלו שלא ניתן לייצר בעיבוד שבבי.

לגבי המחיר

עד שלא אראה חלק ספציפי לא אוכל לקבוע מחיר. המחיר נקבע בעיקר על ידי כמות החומר ממנו אתה בונה את המוצר, זמן ההדפסה, והזמן שמסביב (כגון הנדסה, לוגיסטיקה וכו')

רק להמחשה, אתן לך השוואה בין עבוד שבבי לבין הדפסה בתלת מימד.

נניח שתיקח את אותה קוביה שעליה אתה שואל ותרצה להשאיר אותה קרוב למידת חומר הגלם המקורי.

ב CNC זה יעלה לך קרוב למחיר חומר הגלם (כמעט שאין בזה עבודה). לעומת זאת בהדפסה זה יעלה לך הרבה מפני שתצטרך הרבה שכבות (מאות ובחלקים גדולים גם אלפי שכבות) זו על גבי זו עד שתגיע לגבה הסופי, וזמן ההדפסה יהיה ארוך מאד.

לעומת זאת, אם תרצה שהחלק יהיה מלא פתחים, נקבים, תעלות, חללים פנימיים ועוד, הביצוע בעיבוד שבבי יהיה בין בלתי אפשרי לבין יעלה הון. לעומת זאת, בגלל הבנייה המרובדת של ההדפסה בתלת מימד, כל החורים והחללים למיניהם יכתיבו את צורתה הסופית של כל שכבה ושכבה, זמן הייצור יהיה קצר יותר והמוצר יהיה זול יותר.

וזה היתרון העיקרי של תלת מימד

אתה יכול לבנות בתלת מימד גיאומטריות מאד מורכבות, להפחית במשקל המוצר, להפוך מכלולים מסובכים לפריט יחיד (ולחסוך בכך עלויות ייצור וזמני ייצור והרכבה), ולעשות עוד דברים שהם בבחינת "בלתי אפשריים" בטכנולוגיות המקובלות, וכל זה עם קיצור משמעותי של זמני אספקה.

אנחנו מדפיסים מתכת בקידמת הטכנולוגיה של ההדפסה בתלת מימד של מתכת. אנחנו מדפיסים סגסוגות פלדה, פלדות אל חלד, אלומיניום, טיטניום ועוד, ברמה תעופתית. הטכנולוגיה נקראת DMLS. חומר הגלם הוא אבקה, בניית השכבות והחיבור ביניהן נעשה על ידי לייזרים.

אם תרצה להתקדם ולבדוק מוצרים ספציפיים, נוכל לייעץ ולעזור בהנדסה ובהמרה להדפסה בתלת מימד, ובוודאי לעשות את הייצור עצמו.

אני מקווה שעניתי. אשמח לשמוע ממך.

תודה רבה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
נחזור אליך תוך זמן קצר.